
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27907
Ext.Price$0.27907
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27907 | $0.27907 |
| 10 | $0.24780 | $2.47800 |
| 50 | $0.22003 | $11.00150 |
| 100 | $0.19048 | $19.04800 |
| 500 | $0.16490 | $82.45000 |
| 1000 | $0.15746 | $157.46000 |
| 3000 | $0.15035 | $451.05000 |
| 5000 | $0.14357 | $717.85000 |
